رژیم غذایی مخصوص درمان افسردگی

افسردگی

 برخی از رژیم‌های غذایی می‌توانند خواص درمانی منحصر بفردی داشته باشند که باعث رفع مشکلات و اختلالات روانی در افراد شوند.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران به تازگی دریافته‌‌اند رعایت رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند موجب مهار اختلالاتی مانند استرس، اضطراب، و سایر بیماری‌های روانی شود.
 
گفتنی است، در رژیم غذایی مدیترانه‌ای مواد غذایی مانند آجیل و ماهی وجود دارد که بر اساس تحقیقات ماهی یک داروی طبیعی ضد افسردگی است.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، افرادی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای دارند بسیار شاد‌تر و با روحیه‌ مثبت‌تر به نسبت افرادی هستند که انواع فست فودها و غذاهای فرآوری شده را مصرف می کنند.
 
کارشناسان اعتفاد دارند مواد غذایی مانند گوشت قرمز، شیرینی و شکلات باعث بروز التهاب در مغز و بدنبال آن بروز اختلالات روانی می‌شود.
 
رژیم غذایی مدیترانه‌ای شامل انواع مواد مغذی مانند امگا 3، ویتامین‌ها و فیبر است که به شدت بر سلامت مغز تأثیر مثبت می‌گذارند.
 
کارشناسان دانشگاه استرالیای جنوبی اثر مثبت رژیم غذایی مدیترانه‌ای بر خلق و خو و سلامت مغز را بر روی 82 فرد بزرگسال مبتلا به افسردگی در بازه سنی 18 الی 65 سال بدست آورده‌اند.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.