رفع مشکل یبوست روزه‌داران با میوه و سبزی

یبوست

یک متخصص تغذیه به روزه‌داران توصیه کرد تا با خوردن میوه و سبزی مشکل یبوست را درمان و از خوردن غذاهای چرب و سرخ‌کردنی که موجب سوءهاضمه و نفخ می‌شود، خودداری کنند.

مرتضی صفوی در گفت‌وگو با فارس به کسانی‌که در ایام ماه مبارک رمضان به علت روزه‌داری با مشکل یبوست روبهرو می‌شوند توصیه کرد تا از نان‌های سبوس‌دار استفاده کنند و مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهند.

وی در مورد افرادی که دچار افت فشار خون در ماه رمضان می‌شوند نیز گفت: این افراد به همراه کسانی که تعریق زیاد و ضعف دارند و انرژی‌شان تحلیل رفته و رنگ پریده هستند، مایعات زیاد مصرف کنند.

این متخصص تغذیه همچنین در مورد سوءهاضمه در ماه مبارک رمضان گفت: مصرف زیاد غذاهای چرب، سرخ کردنی با ادویه زیاد، تخم مرغ، کلم و نوشابه‌های گاز موجب بروز سوءهاضمه و نفخ می‌شود، به این افراد توصیه می‌شود از غذاهای آب‌پز، بخار پز و نوشیدنی‌های سالم مانند عرق‌های نعنا، بیدمشک و غیره در کنار آب مصرف کنند.

صفوی در مورد زمان افطار و نحوه صحیح افطار کردن گفت: روزه‌داران افطار سبک داشته باشند و با فاصله نیم تا یک ساعت بعد از افطار سبک، شام بخورند تا غذا یک مرتبه وارد سیستم گوارشی نشود.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی