راه هایی برای خنثی کردن ژن های چربی

شکم چاق

پژوهش های جدید و  پیشرفته تخصصی بیانگر این است که چه تغییراتی در شیوه زندگی افراد بوجود بیاورند که ، بتوانند ژن‌هایی که  سبب ذخیره چربی می‌شوند را غیرفعال کنند.
همه می‌دانند که چربی‌ها و قندها برای سلامتی مضر هستند، اما جالب است بدانید که تحقیقات اخیر نشان می‌دهند این مواد چگونه با ژن‌های افراد هماهنگی‌های عجیبی انجام می‌دهند که باعث افزایش وزن می‌شود. غذاهایی که چربی اشباع‌شده زیادی دارند، حتی اگر از نظر کالری مصرفی کنترل شوند، باز هم باعث افزایش وزن می‌شوند. محققان می‌گویند این غذاها، تعادل غذایی بدن را تغییر می‌دهند، به‌طوری که ژن‌های ذخیره چربی را فعال می‌کنند. طبق آمار، کسانی که در مدت ۲ هفته، حدود ۷ کیلوگرم وزن کم کرده‌اند، هم غذاهایی خورده‌اند که ژن‌های چاقی را غیرفعال می‌کنند و هم مقدار مصرف چربی‌های اشباع‌شده و قندها را به‌شدت کاهش داده‌اند.
یکی از تحقیقاتی که در PLOS ONE به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که اگر بین ساعات ۸ صبح تا ۱۲ ظهر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید، کم‌تر دچار افزایش وزن می‌شوید، بدون توجه به فعالیت جسمی، سن و کالری دریافتی شما. در واقع نور صبح، متابولیسم بدن را تنظیم می‌کند و ژن‌های چاقی را ضعیف‌تر می‌سازد.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  بروزترین درمان نوین برای نازایی

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.