ده نکته برای سوزاندن چربی

شکم بزرگ

زمانی كه كاهش وزن را هدف خود قرار می‌دهید، چند اشتباه خیلی رایج وجود دارد كه ممكن است به احتمال زیاد مرتكب آنها شوید. توصیه می‌كنیم اگر می‌خواهید وزن خود را كم كنید ابتدا این چند نكته را مطالعه كنید و آنها را مد نظر داشته باشید. از دست دادن چربی اضافه بدن كار مشكلی نیست. بلكه تنها به زمان، تلاش و تعهد نیاز دارد.
۱) اشتباه اول: خیلی زود- خیلی زیاد
سوخت چربی در بدن زمان می‌برد، شما نمی‌توانید ناگهان همه را ببرید و دور بیندازید. اگر شما سعی كنید چربی زیادی در مدت زمان كوتاه از دست دهید، شكست خواهید خورد و دلسرد خواهید شد و احتمالا رژیم خود را خواهید شكست. یك طرح چربی سوزی حداقل باید ۱۲ هفته به طول بیانجامد، بنابراین از ابتدا این آمادگی ذهنی را داشته باشید.
۲) اشتباه دوم: مصرف كربوهیدرات در ساعات پایانی روز
اگر می‌خواهید چربی از دست بدهید، در نیمه دوم روز (یعنی بین ساعت ۶ الی ۱۲ شب) نباید از كربوهیدراتها استفاده كنید. اگر ساعت ۸ صبح از خواب بر می‌خیزید مصرف كربوهیدراتها را از ساعت ۴ بعدازظهر به بعد متوقف كنید.
۳) اشتباه سوم: عدم اختصاص وقت برای آماده كردن وعده‌های غذایی
اگر می‌خواهید رژیم بگیرید، پس همه كارها را درست انجام دهید. برنامه غذایی روز بعد را شب قبل آماده كنید اگر قرار است چیزی را طبخ كنید، پس آنرا آماده كنید. اگر چنین كاری نكنید، شاید در نهایت هرچه در دسترستان باشد را مصرف كنید كه معمولا چاق كننده است.
۴) اشتباه چهارم: عدم انجام تمرینات به شكل منظم
برای سوزاندن چربی شما نیاز دارید كه تمرین كنید. توصیه می‌شود ۴ جلسه در هفته، هر نوبت حدود ۳۵ دقیقه به تمرین هوازی بپردازید. فعالیت‌های هوازی به ورزشهایی مثل دوچرخه‌سواری، دویدن، شنا كردن و غیره اطلاق می‌شود. برای كسب بهترین نمایش تمرینات هوازی را صبح با معده خالی انجام دهید.
۵) اشتباه پنجم: تكیه بیش از حد به داروها
مكمل‌های چربی سوزی معجزه نمی‌كنند، بلكه بخشی از فرآیند چربی سوزی را بر عهده دارند و سرعت می‌بخشند، شما باید همزمان با مصرف آنها به تمرین بپردازید و روی رژیم غذایی خود حساس باشید. در حالی كه مكمل‌های چربی سوز نتیج خاصی را مشاهده نكردید علت را در رژیم و تمرین جستجو كنید، نه اینكه میزان مصرف دارو را افزایش دهید.
۶) اشتباه ششم: عدم اجرای تمرینات با وزنه
تمرینات با وزنه نه تنها به شما كمك می‌كنند كه ظاهر و فیزیك بهتری داشته باشید، بلكه باعث افزایش سوخت و ساز بدنتان نیز می‌شوند كه در نتیجه چربی سوزی در بدنتان افزایش می‌یابد. یك برنامه تمرین با وزنه ۳ روزه برایتان كفایت می‌كند.
۷) اشتباه هفتم: عدم مصرف پروتئین كافی
پروتئین‌ها بلوك‌های ساختمانی عضلات هستند كه می‌توانند بدنتان را عضلانی و آری‌تر از چربی جلوه دهند به شرطی كه تمرینات با وزنه را انجام دهید.
۸) اشتباه هشتم: انجام یك شیوه به دفعات
اگر تمرینات خود را به شكل دوره‌ای عوض نكنید، در نتیجه نهایتاً خسته خواهید شد و احتمالاً رژیم و تمرین را به طور كامل كنار خواهید گذاشت. بدون ایجاد تنوع بدن به آنچه انجام می‌دهید عادت می‌كند و بنابراین بعد از مدتی دیگر شاهد نتیجه نخواهید بود.
۹) اشتباه نهم: توجه بیش از حد به ترازو
در دوران چربی سوزی حتی یكبار هم خود را وزن نكنید، چرا كه چنین كاری می‌تواند موجب دلسردی و ناامیدیتان شود. اگر در جریان چربی سوزی تمرینات با وزنه هم انجام دهید به طبع كمی حجم عضلانی به دست خواهید آورد، بنابراین شاید شاهد كاهش وزن نباشید اما در واقع چربی از دست داده‌اید و عضله اضافه كرده‌اید.
۱۰) اشتباه دهم: تسلیم شدن
مشغول هر كاری كه هستید، دلسرد نشوید، چرا كه چند وقت بعد از آن پشیمان می‌شوید كه چرا معتمد و پایبند نماندید. اگر بی نتیجه ماندید و كاهش وزن نداشتید، از راه دیگر امتحان و تلاش كنید تا برایتان تنوع و سرگرمی باشد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی