خوراکی های باورنکردنی برای افزایش وزن افراد لاغر

اندام لاغر

همیشه لاغر کردن و رسیدن به اندامی مناسب یکی از سوژه های اصلی مطالب علمی بوده است و به همین دلیل کمتر به موضوع چاق شدن و افزایش وزن پرداخته شده است.
چاقی بسیار زیاد و یا کمبود وزن هر دو از جمله مواردی هستند که نمی توان به آن ها به عنوان شرایط سالم نگاه کرد.

افرادی که کمبود وزن دارند، ضعیف تر هستند و  ممکن است به بیماری های مختلفی دچار شوند در حالی که با کمی غذا خوردن می توانند به وزن دلخواهشان برسند. در این مطلب بهترین موادی که برای چاق شدن می توانید مصرف کنید را معرفی می کنیم.

گردو: گردو یکی از آجیل هایی است که به شما کمک می کند تا خیلی سریع و طبیعی چاق شوید. میزان امگا۳ در این ماده بسیار زیاد است و از بیماری های مختلف در بدن شما جلوگیری می کند.

شیر پرچرب: شیر به تنهایی می تواند بسیاری از بیماری های بدن را از بین برد ولی اکثر پزشکان نوع کم چرب آن را توصیه می کنند. شیر پرچرب تمام خواص شیر را دارد و گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند وزن خود را بالا ببرند.

نارگیل: نارگیل یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. آب نارگیل دارای مواد مغذی بسیار زیادی است و کالری بسیار بالایی دارد که می تواند به شما در افزایش وزن کمک کند.

موز: موز میوه ای که می تواند به عنوان یک کربوهیدارات سالم از آن نام برد و یکی دیگر از  مواد بسیار مفید برای افزایش وزن است. موز می تواند انرژی روزانه شما را نیز تأمین کند.

دانه های مغذی: از جمله دانه های مغذی می توانیم به تخم کتان، دانه هندوانه، شاه دانه و کنجد اشاره کنیم که هر کدام از آن ها دارای اسیدهای چرب مفید برای بدن هستند و به شما در افزایش وزن کمک زیادی می کنند.

بادام: بادام یکی از تنقلات سالم و مفید است که می توانید روزانه از آن استفاده کنید. بادام سرشار از ویتامین های مختلف و همچنین مبارز سرسخت بیماری های عصبی است. بادام می تواند به افراد لاغر کمک زیادی بکند.

روغن زیتون: هیچ دکتری را پیدا نخواهید کرد که روغن زیتون را توصیه نکند. این روغن نه تنها به شما در افزایش وزن کمک می کند، بلکه از بیماری های قلبی و عروقی نیز پیشگری می کند.

سیب زمینی: منبعی بزرگ از کربوهیدارات ها و همچنین سرشار از مواد مغذی که البته همیشه به عنوان یک ماده چاق کننده از آن نام برده می شود.

لوبیا: لوبیا مملو از پروتئین است و با کالری زیادی که دارد می تواند انرژی شما را برای کارهای سخت تأمین کند و همچنین به شما در افزایش وزن نیز کمک زیادی می کند.

موجودات دریایی: ماهی های آزاد و تن و همچنین میگو از جمله مواد دیگری هستند که دارای مواد مغذی مختلف مانند امگا۳ هستند. این مواد به شما در داشتن بدنی سالم و چاق نیز کمک می کنند.

امتیاز 3 از 5

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی