حملات قلبی افراد جوان را جدی بگیرید

حملات قلبی

عواملی که خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهند عبارتند از: سن و سابقه خانوادگی، که خارج از کنترل فرد هستند.

با این حال، سلامت قلب نیز می تواند تحت تاثیر عادات غذایی، ورزش و سیگار کشیدن، انتخاب شیوه زندگی که در کنترل فرداست قرارگیرد.
در سال های اخیر آگاهی در مورد بیماری قلبی و عروقی به طور چشمگیری در حال افزایش است.
  STEMI یا ST-ارتفاع انفارکتوس میوکارد، نوع شدید و مرگبار ترین حمله قلبی است وهنگامی رخ میدهد که یکی از شریان اصلی قلب به طور کامل توسط پلاک مسدود شده و جریان خون متوقف می شود که خطر مرگ و ناتوانی در آن بالا است.
بر طبق گزارش انجمن قلب آمریکا STEMI با داروهای حل کننده ی لخته ی خون (در عرض 30 دقیقه از حمله) یا با استفاده از PCI که یک روش مکانیکی برای باز کردن عروق است (در عرض 90 دقیقه باید انجام شود) می تواند درمان شود.
اما در سال 2013، تنها 39 درصد از بیمارستان ها قابلیت ارائه این درمان ها را دارند، و بسیاری از مردم در مناطق روستایی قادر نخواهد بود به آن دسترسی داشته باشند. در مطالعه حاضر، پژوهشگران عوامل خطر برای بیماری های قلبی در بیماران  STEMI که در کلینیک تحت درمان بودند مورد بررسی قرار دادند.
دانشمندان بیش از 3900 بیمار STEMI از سال 1995 تا 2014 هر 5 سال به چهار چارک تقسیم کردند. متوسط سن بیماران STEMI  از 64به 60 سال سقوط کرد. نرخ چاقی در میان این بیماران از 31٪ به 40 درصد افزایش، دیابت از 24٪ به 31٪ افزایش، فشار خون بالا از 55٪ به 77٪ افزایش و درصد بیماران مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD) از 5٪ به 12٪ افزایش یافت همه این تغییرات قابل توجه هستند و در انطباق با روند ملی هستند.
در همین حال، نسبت افراد سیگاری در این جمعیت از 28 درصد به 46 درصد، با وجود کاهش کلی در سراسر کشور که بیش از 2 دهه گذشته است، افزایش یافت. علاوه بر این، درصد بیماران با سه یا بیشتر از عوامل خطر عمده از 65٪ به 85٪ افزایش یافت. محققان می گویند این “پیام قوی” برای متخصصان مراقبت های بهداشتی و عموم مردم می باشد. دکتر Kapadia خواستار این است که تمرکزعمل بیشتری بر مراقبت های اولیه برای پیشگیری باقی بماند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی