تأثیر رژیم غذایی گیاهی در درمان بیماری دیابت

دیابت

مطالعه محققان آمریکایی که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد که روی آوردن به یک رژیم غذایی گیاهی می‌تواند دیابت را درمان کند.
به‌گزارش هلث، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه «جرج واشنگتن» آمریکا که این مطالعه را انجام داده‌اند، می‌گویند:   میلیون‌ها نفر در سراسر جهان که با این بیماری کشنده دست و پنجه نرم می‌کنند می‌توانند سطح قندخون خود را با حذف گوشت از غذای روزانه خود بهبود بخشند.
محققان معتقدند که حذف چربی‌های حیوانی می‌تواند به درمان دیابت کمک کند و بیماران را از این بیماری نجات دهد.
آنها می‌گویند: تغییر رژیم غذایی می‌تواند به‌عنوان یک درمان جایگزین برای دیابت نوع ٢ به‌کار رود.
تجزیه و تحلیل مطالعات قبلی نیز نشان داده است که حذف چربی‌های حیوانی از رژیم غذایی به بهبود حساسیت به انسولین کمک می‌کند.
این مطالعه نشان داد که روی کردن به یک رژیم غذایی پایه گیاهی، سطح یک پروتیین خون به نام هموگلوبین گلیکوزیله (HbA١c) را کاهش می‌دهد.
در افراد مبتلا به دیابت هر چه سطح پروتیین HbA١c در خون بیشتر باشد خطر ابتلا به عوارض ناشی از دیابت مانند آسیب عصبی، مشکلات چشمی و بیماری قلبی بیشتر می‌شود.
این مطالعه نشان داد که رژیم غذایی گیاهی سطح پروتیین خونی HbA١c  را به‌طور متوسط ٤/٠‌درصد و ٧/٠‌درصد کاهش می‌دهد. محققان می‌گویند: این کاهش با اثرات داروهایی که به بیماران مبتلا به دیابت برای تنظیم سطح قندخون داده می‌شود، قابل مقایسه است.
به‌گفته محققان، یک رژیم غذایی پایه گیاهی موجب تنظیم سطح قندخون، وزن بدن، فشارخون و کلسترول می‌شود.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی