برطرف کردن مشکل تهوع در ماشین

تهوع

با چه راههای طبیعی می توانیم ماشین زدگی را کنترل کنیم و از بروز آن پیشگیری کنیم و در مسافرت های طولانی با ماشین دچار تهوع و استفراغ نشویم ؟توصیه متخصصین در این زمینه چیست؟

دکتر محمد فصیحی به منظور کاهش تهوع به خانم های باردار و کسانی که دچار بیماری مسافرت هستند توصیه کرد روزی 3 بار و هر بار حدود 250 میلی گرم ماده موثر زنجبیل مصرف کنند که به شکل قطره در داروخانه ها موجود است. این محقق طب سنتی ادامه داد: مصرف زنجبیل تازه یا خشک نیز می تواند موثر باشد اما چون 60 درصد ریشه زنجبیل را پلی ساکارویید تشکیل داده باید به میزان بیشتری از گیاه استفاده کرد تا ماده موثر به مقدار کافی به بدن برسد.

دکتر فصیحی به خانم های باردار هشدار داد: در مصرف قطره زنجبیل افراط نکنند زیرا مصرف بیش از 750 میلی گرم تا یک گرم از ماده مؤثره در روز سبب نقص در جنین می شود. وی از جمله دیگر داروهای طب سنتی مناسب برای درمان تهوع را سکنجبین معرفی کرد. سکنجبین به عنوان شربت جالینوس در داروخانه ها موجود است.

دکتر فصیحی ادامه داد: اگر حالت تهوع از یک هفته تا 10 روز بیشتر طول کشید حتما باید با متخصص مربوطه و متخصص طب سنتی مشورت شود

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  رابطه چربی های مغز و بروز آلزایمر

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.