با مصرف این مواد غذایی، کبدتان را سم زدایی کنید!

کبد

مصرف بیش از حد مواد غذایی ناسالم منجر به ایجاد احساس خستگی شده و این درست زمانیست که باید از کبدتان سم زدایی کنید.پاکسازی و سم زدایی باعث حذف مواد شیمیایی از بدن شده و عملکرد درست کبد

دوباره از سر گرفته می شود. چند نکته وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها از کبدتان سم زدایی کرده و سلامتیتان را دو چندان کنید.کاهو، کلم پیچ و کلم بروکسل سرشار از سولفور هستند که برای پاکسازی و سم زدایی از بدن عالی هستند، پس آنها را به رژیم غذایی روزانه تان اضافه کنید.مصرف مقدار زیادی هویج می تواند به کبدتان کمک کند. پروتئین موجود در هویج برای از بین بردن سموم از کبدتان بسیار موثر است.گریپ فروت که این روزها در میوه فروشی های زیادی پیدا می شود، برای پاکسازی کبد بسیار خوب است و کلسترول را هم کاهش می دهد. این میوه ی خوشمزه کالری کمی هم دارد. پس تعدادی گریپ فروت به رژیم غذاییتان اضافه کنید.زردچوبه به شما کمک می کند تا با التهاب های بدنتان به خصوص التهاب کبد مبارزه کنید. اگر مبتلا به عفونت کبدی یا التهاب های دیگر هستید، مقدار زیادی زردچوبه به غذایتان اضافه کنید!زینک (روی) را فراموش نکنید. این ماده معدنی بدن را بازسازی می کند. اسفناج، کدو، غذاهای دریایی، بادام هندی و قارچ از جمله منابع خوب زینک هستند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.