اصول صحیح سوزاندن چربی ها

رژیم غذایی

تمرینات هوازی : در هفته ۳-۴ بار تمرینات هوازی را به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در هر جلسه انجام دهید ، هر نوع تمرین هوازی را که دوست دارید و ترجیح می‌دهید میتوانید انجام دهید نظیر پیاده روی ، دو ، دوچرخه سواری‌ یا شنا ، نکته مهمی‌ که باید به یاد داشته باشید این است که تمرینات هوازی باید لذت بخش باشند.

واقعاً مهم نیست که چه ورزش هوازی را انجام می‌دهید ، مهم این است که شما در حال سوزاندن کالری هستید ، یک شکم صاف در آشپز خانه ساخته میشود پس مهمترین چیز که باید به آن توجه کنیم رژیم غذایی مناسب است ، شما میتوانید تمرینات هوازی را صبح زود ، روز‌های غیر تمرینی یا بعد از تمرینات با وزنه خود انجام دهید.

برنامه غذایی صحیح : کم خوردن کافی‌ نیست ، برای داشتن ظاهری خوب و متناسب باید از وجود غذاهای سالم در برنامه غذایی خود اطمینان حاصل کنید و از کم خوری پرهیز کنید ، اکثر زنان پروتئین و چربی‌‌های سالم را به اندازه مصرف نمیکنند و مدتی پس از رژیمشان بدنشان لاغر و نحیف و عضلاتشان شل میشود.

کالری ها : اگر به دنبال کاهش وزن هستید با خوردن 1500 کالری در روز شروع کنید ، هدف شما کم کردن وزن به میزان 1 کیلوگرم در هفته می‌باشد ، اگر با سرعت بیشتر از این وزن کم کنید بدن شما ماهیچه‌های خود را نیز از دست خواهد داد در نتیجه این کار بدنی نحیف و لاغر با عضلاتی شل و نرم خواهید داشت ، بنابرین به سرعت وزن کم نکنید!

پروتئین : اطمینان حاصل کنید که حداقل در روز ۱۰۰ گرم پروتئین مصرف کنید ، پروتئین باعث حفظ ، ترمیم و ساخت بافتهای ماهیچه ای‌ میشود ، خیلی‌ از خانم‌ها در تخمین میزان مصرف پروتئین روزانه خود اشتباه میکنند و کمتر از حد مورد نیاز مصرف میکنند ، اگر برایتان سخت است که در روز ۱۰۰ گرم پروتئین دریافت کنید استفاده از مکمل‌های پروتئینی را مد نظر قرار دهید.

چربی‌‌های سالم : اطمینان حاصل کنید که حدود ۲۰ درصد از کالری مصرفی روزانه شما از چربی‌‌های سالم مانند مغزهای آجیل و … باشد ، چربی‌‌های سالم برای کارکرد مناسب هورمون ها ، مغز، چربی‌ سوزی و خیلی‌ موارد دیگر ضروری میباشند.

کربوهیدرات ها : از مصرف شکر سفید و آرد سفید به طور کامل به دور باشید و به جای آنها از مواد غذایی دارای کربوهیدرات نظیر جو، برنج ، میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.