اشتباهات رژیمی که نمی گذارند لاغر شویم!

رژیم

 

اگر ورودی کم داشته باشیم و در عین حال چاق شویم، مشخص می‌گردد که خروجی بدن ما کم است.
دکتر پیام فرح‌بخش در گفت و گو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: این موضوع که افراد اعتقاد دارند که هرچه رژیم می‌گیرد چاق می‌شوند. به خاطر این است که افراد رژیم‌های متعدد و متفاوتی دارند که باعث می‌شود فرد دارای اختلالات متابولیسمی شود به این منظور که فرد علی رغم غذای زیادی استفاده نمی‌کند، دچار چاقی می‌شوند.

وی افزود: در این موارد باید دانست که این افراد متابولیسم و سوخت و ساز بدن‌شان دچار اختلال شده است. اگر ما ورودی کمی داشته باشیم ولی وزن ما زیاد باشد، مشخص می‌گردد که خروجی ما کم است.

وی در ادامه گفت: علت آسیب به این متابولیسم عدم فعالیت فیزیکی است و داشتن رژیم‌های غذایی متعدد اشتباه و کاهش وزن‌های شدید بدون تحت نظر بودن پزشک تغذیه از عوامل آسیب به این سوخت و ساز است.

وی در پایان گفت: کسانی که به مؤسسات لاغری مراجعه می‌کنند و ورزش‌های نامناسب که تحت نظر مربی نیستند را انجام می‌دهند و از قرص‌های لاغری برای سوختن چربی استفاده می‌کنند، در درازمدت باعث اختلال در متابولیسم خود می‌شوند و این قضیه باعث می‌شود اگر فرد حتی رژیم صحیحی هم بگیرد، وزنش کاهش پیدا نکند.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  تغییر سبک زندگی در درمان سوزش سردل موثر است

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.