استراتژی حفظ تناسب اندام در مسافرت

تعطیلات

ما بوجود آمده ایم  که فعالیت کنیم  مهم نیست که در  خانه باشیم یا محل کار  و یا حتی در مسافرت به سر می بریم. البته انجام  ورزش در طی سفر برای بعضی از ما طاقت فرساست . در این بخش  با برخی از شیوه ها برای فعال ماندن در  هنگام مسافرت، آشنا می شوید.

۱ –  هر فعالیتی که از دست تون بر می آید، انجام بدهید

لازم نیست که حتماً یک ورزش خاص رو انجام بدهید یا حتماً در محدوده زمانی خاصی ورزش کنید. کافیست که مثلاً فقط ده دقیقه پیاده روی سریع انجام بدهید. به هر حال، کم ورزش کردن بهتر از اصلاً ورزش نکردن، است.

مهم نیست که بقیه مردم راجع به شما چه فکری می کنند. اگر به این موضوع اهمیت ندهید، همیشه امکان ورزش در مکان های مختلف و در زمان های مختلف رو خواهید داشت. در اتاق هتل، در محوطه باز بیرون از هتل و حتی در پارکینگ. شما به عنوان توریست می توانید از ورزش در هر جایی لذت ببرید بدون اینکه نگران قضاوت سایرین باشید.

۲ –  با افراد محلی ورزش کنید

ممکن است که با افراد جدیدی در طول سفر آشنا شوید و با اونها ورزش کنید. این افراد ممکن است که خودشون هم مسافر باشند و یا اینکه از افراد محلی باشند. اگر قابل اطمینان باشند، دوستی و ورزش گروهی با اونها، لذت سفر رو چند برابر می کند.

۳ –  به ورزش روزانه خودتون به اندازه گردش و تفریح، بها بدهید

همونطور که انگیزه زیادی برای تفریح در طول سفر دارید، باید به همان میزان و بلکه هم بیشتر برای ورزش کردن، انگیزه و همت داشته باشید. گاهی لازم است از بعضی از تفریحات کم کنیم و زمان رو به فعالیت بدنی اختصاص بدهیم. لازم نیست که تمام مدت ورزش کنید. فقط کمی از وقت تفریح رو کوتاه کرده و به ورزش اختصاص بدهید.

۴ –  سفر رو طوری برنامه ریزی کنید که همزمان با وقفه استراحت ورزشی شما باشد

گاهی لازم است که بین جلسات ورزشی، وقفه ایجاد کنیم تا عضلات فرصت بازسازی و ترمیم خودشون رو داشته باشند. اگر امکانش رو د ارید، سفر رو طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید در طول دوره وقفه ورزشی به مسافرت بروید. به این ترتیب، وقفه ای که ایجاد شده است،‌ در واقع وقفه عادی بوده است که حتی اگر به مسافرت نمی رفتید هم می بایست در برنامه ورزشی خود اعمال می کردید.

شما چه راهکارهایی رو برای اضافه کردن به این فهرست،‌ پیشنهاد می کنید؟ منتظر نظرات خلاقانه و ارزشمند شما هستیم. نظرات تون رو در بخش نظرات در زیر این پست با ما در میون بگذارید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی