ارتباط بین مصرف قند و ابتلا به سرطان پستان

پستان

در یک مطالعه ی تحقیقاتی، لورنزو کوهن و همکارانش اقدام به ارزیابی چگونگی اثر مصرف قند و سرطان پستان در موش هایی که تحت تاثیر رژیم غذایی مختلف، از جمله یک رژیم غذایی غنی از ساکارز، یک رژیم غذایی غنی از فروکتوز و یک رژیم غذایی با نشاسته کنترل شده قرار گرفته بودند، کردند.
این تیم تحقیقاتی یافتند که بعد از 6 ماه، 30٪ از موشهایی که رژیم غذایی با نشاسته ی کنترل شده گرفته بودند در مقایسه با 50-58٪ موش هایی که رژیم غذایی غنی از سوکروز گرفته بودند به تومور سرطان پستان مبتلا شده بودند.
محققان دریافتند که موش تغذیه شده با یک رژیم غذایی غنی از ساکاروز و یا فرکتوز به طور قابل توجهی تومور بیشتری در ریه شان داشتند نسبت به موش هایی که رژیم غذایی نشاسته ای کنترل شده داشتند، که نشان می دهد مصرف زیاد قند و شکر متاستاز سرطان پستان را سرعت می بخشد. لورنزو کوهن و همکارانش گفتند: ما تشخیص دادیم که به طور خاص فروکتوز که در قند و شربت ذرت که حاوی فروکتوز بالایی است، و در حال حاظر در همه ی سیستم غذایی ما است، مسئول تسهیل متاستاز ریه و تولید HETE-12  در تومورهای پستان است.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  ارتباط مصرف آجیل با بیماری های قلبی و عروقی

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.