ارتباط بین نوشیدن قهوه و خطر مرگ در بیماران دیابتی

قهوه

ارتباط بین نوشیدن قهوه و خطر مرگ در بیماران دیابتی

بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 در معرض خطر ابتلا به عوارض بیماریهای ریز و درشت عروقی هستند و قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان است که دارای ترکیبات زیستی فعال مانند کافئین ، اسیدهای کلروژنیک و دیترپن هایی است که دارای خواص آنتی اکسیدان، ضد التهابی و ضد جهش زا در انسان است.

یک مطالعه جدید با هدف بررسی پیامدهای طولانی مدت نوشیدن قهوه در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 انجام شد و نتایج آن نشان داد که نوشیدن قهوه خطر مرگ در بیماران دیابتی را کاهش می دهد.

محققان ده مطالعه کوهورت آینده نگر با 82،270 مورد را مورد ببرسی قرار دادند. آنها دریافتند که افرادی که 4 فنجان در روز قهوه می نوشند در مقایسه با افرادی که قهوه مصرف نمی کنند با خطر مرگ کمتر ناشی از بیماری های عروق کرونی قلب و بیماری های قلبی عروقی مواجه هستند. اما  ارتباط قابل توجهی برای مرگ و میر ناشی از سرطان و سکته مغزی وجود نداشت.

با این حال، تحقیقات بیشتری با توجه به نوع قهوه، شکر و خامه اضافه شده به قهوه و سابقه بیماری قلبی و عروقی برای ارائه نتایج مطمئن تر مورد نیاز است.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  نوین ترین روش های درمانی برای مهار آلزایمر

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.