آیا جراحی راه کار مناسبی برای افزایش قد است؟

افزایش قد

برخی تمرینات ورزشی ،واقعا می توانند موجب افزایش قد در افراد شوند.در این مقاله ۳ تمرین کششی مفید را  به شما دوستان معرفی کرده و جرئیات بیشتری  را در این خصوص در اختیار شما قرار خواهیم داد.
افزایش قد تا حد زیادی دربالا بردن اعتماد به نفس  و شخصیت افراد موثر بوده و گاهی اوقات  حتی افراد قد بلند ، بازهم تلاش می کنند تا حد امکان ،قد بلندتری داشته باشند .امروزه برخی روشهای جراحی هم وجود دارند که البته در برخی موارد می توانند دردناک و حتی پر خطر باشند.

به گزارش فرهنگ بان: تمرینات ورزشی در این میان، از روشهای سالم و کاملا مطمئن محسوب می شود که قادر است موجب تسریع رشد قدی افراد و سلامت و نشاط آنها شود،بدون اینکه کوچکترین عارضه ای در پی داشته باشد.این تمرینات اگر به طور منظم و بر اساس اصول صحیح انجام گیرد، بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت و به همین خاطر است که هر روزه به افرادی که رو به این ورزش ها می آورند ،بیشتر و بیشتر می شود.

چه ورزش هایی در افزایش قد موثر هستند؟

ورزش ها و تمرینات کششی، بهترین گزینه برای افزایش قد محسوب می شوند.تمرینات کشش ساده ای هستند که علاوه بر بهبود قدرت عضلات اصلی و حفظ فرم زیبای بدن ، موجب افزایش آزاد سازی هورمون رشد در خون،که مسئول افزایش قد در انسان است، می شوند.
حرکات بدنی طی انجام تمرینات ورزشی ،انعطاف پذیری بدن را بیشتر کرده و در نتیجه آن ،استخوانها و غضروف های بدن، مستعد و پذیرای رشد بهتری هم خواهند شد.در ضمن علاوه بر ورزش های کششی، بسیاری از تمرینات یوگا هم دررشد قدی بدن مفید و موثر هستند.
البته فراموش نکنید که تنها ورزش نیست که موجب افزایش قد در افراد می شود ، بلکه داشتن رژیم غذایی مناسب و مغذی هم این رشد را تسریع خواهد کرد.مصرف ویتامین ها و مواد معدنی نقش مهمی را در این خصوص بر عهده دارند.به علاوه خواب و استراحت کافی هم فاکتور مهمی در این زمینه خواهند بود، چراکه کمبود خواب ، موجب عدم بازیابی و ریکاوری ستون فقرات و صدمه به فرم فیزیک بدن می شود.و مهمتر از همه باور قلبی شما نسبت به نتایج مثبت و عملکرد نتیجه بخش تمام این فاکتورهاست که می تواند واقعا موجب رشد قدی افراد شود.

انواع تمرینات ورزشی

اشکال متعددی از تمرینات ورزشی وجود دارند که بهتر است در برنامه ورزشی خود این تمرینات را به طور منظم بگنجانید و شاهد افزایش موثر قد خود باشید.
در اینجا به برخی از این تمرینات اشاره خواهیم کرد.

تمرینی برای کشش  بدن

این تمرین جزء ساده ترین تمرینات کششی محسوب می شود.برای اینکار فقط به یک میله بارفیکس نیاز دارید.هر روز ۱۰-۵ ذقیقه از این میله آویزان شوید و در همین حین، هر چند دقیقه، فاصله دست ها را کم و زیاد کنید تا تمام بخش های عضلات،تحت کشش قرار گیرند.این کار موجب حفظ فرم زیبای بدن و اصلاح و جبران بسیاری از مشکلات ساختار فیزیکی بدن شده و کمک خواهد کرد تا بدن دوباره فرم اولیه خود را بازیابد و نتیجه باورنکردنی آن، ۱ تا ۱/۵ اینچ افزایش قد شما خواهد بود.

تمرینات کششی ستون فقرات و پاها

بهترین تمرین کششی که می تواند موجب افزایش انعطاف پذیری پاها و ستون فقرات شود، روش سنتی لمس انگشتان پاها می باشد.روی زمین بنشینید و پاها را به جلو دراز کنید.حالا بدن را به سمت پاها جلو کشیده و با دست ، انگشتان پاها را بگیرید. ضمن اینکار نباید پاها و زانوهای شما خم شوند.در ابتدا شاید این کار کمی سخت به نظر برسد، اما انجام مداوم این تمرین ،آن را ساده تر خواهد کرد.وقتی توانستید به راحتی انگشتان پا را بگیرید،در همین حال باقی بمانید تا کششی را در عضلات همسترینگ و ستون فقرات احساس کنید.این تمرین را به طور منظم پیگیری نمایید.

تمرینات کششی شانه
روی زمین به شکم دراز بکشید و صورت را روی زمین قرار دهید.بعد به آرامی بازوها و شانه ها را از زمین بلند کنید،تا ۱۰ بشمارید ،بعد آرام به حالت اول برگردید.در حین انجام این حرکت،هرگز نفس خود را حبس نکنید.این تمرین را ۶-۵ بار تکرار نمایید.
چنانچه ۲ بار در روز و به مدت ۴-۳ روز در هفته ،این حرکت را اجرا کنید،در افزایش قد شما کمک بسیار موثری خواهد بود.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.