سوالات متداول

پرداخت از طریق درگاه واسط آی دی پی با رمز دوم انجام می گردد.وب سایت آی دی پی (idpay.ir) ضمانت هزینه پرداختی شما را تظمین می نماید.
در صورت عدم دریافت ایمیل تا 72 ساعت کاری (قسمت اسپم ایمیل خود را هم چک کنید)، با شماره تلفن 77559737-021 میتوانید تماس حاصل فرمایید. توجه بفرمایید که رژیم ها توسط شخص خانم دکتر جراح زاده طراحی میگردند و هیچگونه نرم افزار تغذیه ای در این امر دخیل نمیباشد. توجه: در طی 6 سال سابقه سایت، هیچگونه شکایتی مبنی بر عدم دریافت رژیم غذایی از سایت ثبت نشده است.
طراحی منوی غذایی مناسب برای دوره یک ماهه رژیم مناسب برای افرادی که دچار استپ وزنی شده اند طراحی منوی غذایی طبق سفره خانواده طراحی رژیم برای بیماری هایی از قبیل دیابت، فشارخون و کبدچرب طراحی رژیم برای دوران بارداری و شیردهی محاسبه شاخص توده بدنی محاسبه درصد چربی بدن مشخص نمودن وزن ایده آل شما در محدوده مناسب مشخص نمودن میزان مجاز کاهش وزن در طی یک ماه در نظر گرفتم علایق و حساسیت های غذایی در طراحی منو امکان مکاتبه با کارشناس مربوطه از طریق ایمیلهزینه رژیم یک ماهه از 35 هزار تومان تا 40 هزار تومان می باشد.
طراحی منوی غذایی مناسب برای دو هفته به مدت شصت روز دریافت چهار رژیم، هر دو هفته یکبار طراحی منوی غذایی طبق سفره خانواده طراحی رژیم برای بیماری هایی از قبیل دیابت، فشارخون و کبدچرب طراحی رژیم برای دوران بارداری و شیردهی محاسبه شاخص توده بدنی محاسبه درصد چربی بدن مشخص نمودن وزن ایده آل شما در محدوده مناسب مشخص نمودن میزان مجاز کاهش وزن در طی دو هفته در نظر گرفتم علایق و حساسیت های غذایی در طراحی منو امکان مکاتبه با کارشناس مربوطه از طریق ایمیلهزینه رژیم دوره شصت روزه 80 هزار تومان می باشد.
به طور متوسط حداقل 2 کیلو و حداکثر 5 کیلو در هر ماه می توانید کاهش وزن داشته باشید. کاهش وزن بیشتر از این میزان در ماه، عوارض دارد.
خیر. فعلا امکان مشاوره تلفنی و یا حضوری وجود ندارد و رژیم به آدرس ایمیل اعلام شده شما ارسال می گردد.تلفن پشتیبانی اعلام شده در سایت فقط جهت برطرف نمودن مشکلات احتمالی در تکمیل فرم درخواست رژیم می باشد.
یک واحد میوه منظور از یک واحد میوه مقداری از میوه است که حدود 75 کیلو کالری داشته باشد این مقدار میوه برای مثال شامل :یک عدد سیب متوسط ، یک پرتقال متوسط، نصف انار بزرگ ، نصف گریپ فورت ، یک لیموشیرین متوسط ، یک عدد هلو متوسط. دو عدد نارنگی متوسط – دو عدد کیوی متوسط – دو عدد خرمالو – دو عدد سیب گلاب سه عدد انجیر تازه – سه عدد زرد آلو – چهار عدد ازگیل نصف موز بزرگ – نصف پرتقال تامسون – یک لیوان گوجه سبز – یک و یک چهارم لیوان توت فرنگی – 12 عدد گیلاس – یک لیوان آلبالو – یک لیوان ونیم هندوانه خربزه یا طالبی قاچ کرده . ضمنا بهتر است از خود میوه ها به جای آب میوه ها استفاده کرد زیرا هم احساس سیری به انسان می دهد وهم به علت داشتن فیبر بالا از یبوست جلوگیری میکند. کوکویا کتلت یک عدد کوکو یا کتلت به اندازه متعارف و معمولی است که ابعادحدود 10*7 سانتی متر داشته وهر کدام از آنها حدود 200 کیلو کالری دارد.یک لیوان ماکارونی شامل ماکارانی با مخلفات است که البته از چربی کمی برخوردار باشد ومقدار لیوان آن هم به اندازه یک لیوان معمولی که 240 سی سی حجم دارد میباشد.یک کفگیرپلو یک کفگیر پلو شامل 6 قاشق غذا خوری پلو کم چرب است که به صورت کته ای پخته شده ونباید در هنگام سرو به آن روغن اضافه کرد در صورت پختن پلو به صورت آب کشی یک قاشق اضافه بریک کفگیر باید مصرف کرد این مقدار پلو حاوی 250کیلو کالری انرژی می باشد.30 گرم نان 30 گرم نان معادل یک کف دست ( یک قطعه 9*9 سانتی متری ) از نان سنگگ یا بربری یا معادل دو کف دست نان تافتون ویا چهار برابر آن نان لواش می باشد در مورد نان های باگت به علت تفاوت اندازه آنها بهتر است از روش اندازه گیری (30 گرم ) استفاده کرد این مقدار نان حدود 75 کیلو کالری انرژی دارد .
انسان در حالت معمولی هم روزانه دچار ریزش مو شده ودوباره موهای جدید جایگزین آنها می شود.در رژیم کاهش وزن پس از کاستن 6-7 کیلو از وزن بدن ممکن است ریزش مو بیشتر شود اما با توجه به تجارب موبوط به کسانیکه کاهش وزنهای زیادی داشتند این اطمینان را می دهیم که این ریزش موها 100 درصد موقتی وبرگشت پذیرند اما کسانیکه می خواهند کمتر دچار این عوارض شوند ونگرانی آنها در این مورد کمتر شود سفارش می کنیم که حتما پس از کاهش 4-5 کیلو گرم از وزن بدن از کپسولهای مولتی ویتامین مینرال استفاده کنند.البته در مورد کسانیکه که قبلا از رژیم لاغری استفاده می کرده اند ویا قبل از رژیم ریزش مو داشته اند توصیه می شود از همان ابتدای رژیم از این کپسول استفاده کنند ودر صورت ازدیاد ریزش مو هر دو روز یکبار از کپسولهای زینک پلاس ( زینک سولفات) همراه با استفاده موضعی از محلول 2درصد ماینوکسیدل استفاده کنند.
برای کاهش سریع وزن می توان از رژیمهای خاص ( مثل رژیم پر پروتئین ) استفاده کرد. در این روش به کالری غذاها توجهی نداشته اما مواد قندی ونشاسته ای کاملا حذف میگردد( مواد غذایی مثل شیرینی ، شکلات ، کیک بیسکوئیت، مربا ، عسل ، شربت ، کمپوت ، نوشابه ها وحتی میوه های شیرین ) ودر صد پروتئین غذا افزایش داده می شود وخوردن همه گونه گوشت ، تخم پرندگان وپنیر کاملا آزاد است این رژیم سریع تر از برنامه های معمولی وزن افراد را کم می کند . در مورد این رژیم باید به توصیه های زیر توجه کنید:این برنامه باید با احتیاط وکاملا زیر نظر پزشک صورت گیرد. زنان باردار ، افرادی که نارسایی کلیه یا کبد دارند وافراد بالاتر از 60سال به هیچ وجه نباید از این برنامه غذایی تبعیت کنند . این برنامه بیش از دو هفته نباید ادامه داده شود وبیشتر کسانی مثل بعضی از ورزشکاران یا افرادی که پزشک آنها دستور کاهش وزن سریع داده اند صورت میگیرد. توجه داشته باشید که اگر در این برنامه کربوهیدرات با برنامه پروتئین مخلوط شود اثر عکس گذاشته منجر به افزایش وزن میشود. توجه داشته باشید که در صورت ادامه این رزیم ممکن است باعث عوارضی مثل : افزایش کلسترول بد LDL – کاهش کلسترول خوب HDL – بد بویی دهان – یبوست مزمن – ضعف عمومی – کاهش تمرکز فکر – پوکی استخوان – نقرس – افزایش ابتلا به سرطان روده بزرگ افزایش مشکلات قلبی – کمبود ویتامینها وعوارض کلیوی و کبدی علاوه براین یکی از مشکلات برنامه های پر پروتئین اینست که افراد به زودی از تکراری بودن غذاها خسته می شوند. ضمنا این راهم در نظر داشته باشید که با کاهش آهسته و تدریجی وزن : الف) افراد از آثار زیانبخش کاهش سریع وزن مصون می باشند. ب) با پیروی از اینگونه رژیمها خصوصا اگر همراه با آموزش باشد فرد تا آخر عمر می تواند خود رابیمه کند.
همانطور که میدانید 3/2 از چربیهای ذخیره شده در بدن در قسمت شکم ذخیره شده است وبنابراین در رژیم های کاهش وزن 3/2 وزن کم شده از ناحیه شکم می باشد .. کاهش این مقدار از وزن در ناحیه شکم باعث شل شدن وافتادگی وچروکیدگی پوست این ناحیه شده ونمای بدی را ایجاد میکند.برای اینکه بتوان این حالت را به حداقل رساند بهتر است توصیه های زیر را مد نظر داشته باشید:از شروع تا پایان رژیم غذایی ، هر روز سه بار در حالت ایستاده یا راه رفتن یا هنگام انجام کار های معمولی شکم خود را کاملا داخل کشیده و بمدت 7 دقیقه نگهدارید. این عمل باعث تقویت عضلات شکم وکاهش چروک آن می شود. بعد از کاهش حدود 5-4 کیلو گرم ابتدایی رژیم علاوه بر ورزشهای هوازی ، از نرمشهای مربوط به شکم وپهلوها ( که در کتاب تصاویر آنها موجود است)روزی دو نوبت وهر نوبت 10 دقیقه انجام دهید. ناگفته نماند که در افراد بالای 40 سال واضافه وزن بیشتر از 20 کیلوگرم ودر زنانی که حاملگیهای مکرر داشته اند ، بعلت تغییرات برگشت ناپذیر دیواره شکم نباید انتظار معجره داشت وامکان ندارد که شکم آنها کاملا بشکل اولیه باز گردد.
ورزش یکی از عوامل موثر در سلامتی بدن وشادابی روح است علاوه براین ورزش باعث افزایش مصرف کالری نیز می شود وتوام با رژیم غذایی خیلی در کاهش وزن تاثیر دارد . بطور کلی ورزشها به دو نوع تقسیم می شوند:ورزشهای بی هوازی : ورزشهایی هستند که مدت زمان آنها کم وعضلات محدودی در آنها شرکت میکند. در این ورزشها آنزیمهای قند سوز ترشح میشود.وباعث سوختن قند خون میگردند ودر کاهش چربی تاثیر ندارند. مثل کشتی – زیبایی اندام- وزنه برداری…. ورزشهای هوازی : که مدت زمان آنها طولانی تر وبیشتر عضلات بدن در آن شرکت میکنند. در این ورزشها آنزیمهای چربی سوز ترشح شده وباعث سوختن چربی های بدن میشوند. برای نمونه ورزشهایی مثل پیاده روی تند بمدت طولانی – دو استقامتی – شنا- فوتبال-بسکتبال و……… در رژیمهای لاغری بهتر است در طول مدت رژیم از ورزشهای هوازی مثل پیاده روی تند- شنا-دوچرخه ثابت ومتحرک – تردمیل ، حرکات ایروبیک ، رقص و….. استفاده کرد.توصیه ها در مورد انجام ورزشها توصیه های زیر را رعایت کنید:الف- انجام ورزش به تنهایی کافی نیست وباید همراه با رژیم غذایی باشد وپس از انجام ورزش تا یک ساعت غیر از آب ویا غذا های آزاد وبدون کالری از مواد غذایی دیگری استفاده نشود وپس از آن می توان با خوردن یک لیوان شیر یا یک عدد میوه ( از سهمیه رژیم) مواد غذایی لازم را به بدن رساند. ب- نوع ورزش نباید خسته کننده باشد بنابراین بهتر است بجای یکساعت ورزش روزانه دردو نیم ساعت صورت گیرد تا از تنگی نفس ، تپش قلب وبالا رفتن ضربان قلب جلو گیری شود زیرا این عوامل باعث ضعف و گرسنگی شدید پس از ورزش می شود. ج- ورزشها بهتر است منظم ومتعادل باشد برای مثال بجای اینکه هفته ای 2-1 بار با مدت زمان بیشتر صورت گیرد بهتر است هر روز یا یک در میان در مدت زمان کمتر صورت گیرد. د- انتخاب نوع ورزش باید براساس توانایی افراد ودر دسترس بودن آن صورت گیرد . برای مثال ارزانترین وبهترین ورزش برای همه افراد پیاده روی است که حتی در خانه هم میتوان آن را انجام داد. همچنین برای افراد چاق بهتر است از شنا استفاده شود زیرا در آب فشار برروی زانو ، ناحیه کمر وستون فقرات کمتر میباشد . همچنین می شود از دو چرخه ثابت یا متحرک نیز استفاده کرد. ه-پس از کاهش وزن حدود 8تا5 کیلو گرم اولیه از ورزشها ونرمشهای بی هوازی ( مثل حرکات کششی – حرکات زیبایی اندام – استفاده از وزنه ها ) برای جلو گیری از شل شدن عضلات خصوصا در ناحیه شکم وپهلوها – رانها-بازوها و…. استفاده کرد تا تناسب اندام نیز حفظ گردد.
برای وزن کشی توصیه می شود که هر دوهفته یکبار وزن کشی صورت گیرد که مقدار وزن کاهش داده شده مشخص شود . همچنین توصیه میگردد که وزن کشی حدود 2 ساعت پس از صبحانه یا عصر قبل از مصرف میان وعده عصر صورت گیرد . لازم است که همیشه از یک ترازو برای وزن کشی استفاده گردد.تذکر مهم 1 : در خانمها سه روز قبل از شروع عدت ماهیانه تا سه روز پس از شروع آن وزن کشی صورت نگیرد زیرا بعلت جذب آب در بدن در این زمان وزن مربوطه صحیح نشان داده نمی شود.تذکر2: از وزن کردن هر روزه خود بعلت اینکه کاهش وزن در طی یک روز توسط ترازو نشان داده نمی شود واین مسئله باعث ایجاد استرس در فرد میگردد خودداری کنید.
در مورد کسانیکه که کم خونی دارند در رژیم کاهش وزن از نظر کالری فرقی با افراد دیگر ندارند اما از همان ابتدا توصیه می شود از مواد غذایی با آهن بالاتر مثل گوشت قرمز، جگر ، اسفناج و….. بعنوان جایگزین استفاده شود وهمچنین از ابتدای رژیم کپسول مولتی ویتامین مینرال یا قرص فر فولیک تجویز می گردد.
در رژیمهای کاهش وزن معمولا پس از کم کردن4 تا 5 کیلو از وزن ابتدایی مصرف کپسول مولتی ویتامین مینرال توصیه میگردد. اما در مورد افرادی که کم خونی دارند ، ریزش مو دارند یا در چند ماه گذشته کاهش وزن داشته اند توصیه به مصرف مولتی ویتامین مینرال از همان ابتدای رژیم می شود . همچنین در مورد کسانیکه در طی مدت رژیم کاهش وزن نداشته اند ( مقاومت به کاهش وزن ) نیز توصیه می شود.
در رژیمهای غذایی کاهش وزن افراد چاق به سبب کم خوری احساس تشنگی نمی کنند و آب نمی خورند . به همین دلیل مقدار آب اضافه انباشته شده در بدن آنها کاهش می یابد ( بین 1.5 تا 5 کیلو گرم آب اضافی بدن در بافتها در دو هفته اول کم میشود) واگر دو کیلو گرم چربی هم کم شود طی دو هفته اول بین 3.5 تا 7 کیلو گرم کاهش وزن صورت میگیرد . اما در هفته های بعد مقدار آب بدن به حد متعادل رسیده وآنچه که بیشتر از بدن کم میشود شامل چربیها می باشند بنابراین مشاهده می کنیم که در هفته های بعد کاهش وزن کمتر میباشد واین مسئله نباید باعث استرس و نگرانی شما شود. آنچه که مهم است اینست که شما در هدفتان که کاهش وزن میباشد پایدار واستوار باشید.
مصرف داروهای کورتونی در بعضی از بیماریها باعث جمع شدن آب ( احتباس ) و املاح در بدن شده وروند کاهش وزن را کند میکند. البته کاهش وزن در مورد چربی ها صورت میگیرد واین افراد نباید نگران باشند . لازم است که این افراد مصرف مایعات ونمک خود را محدود نمایند.تا باعث کاهش جمع شدن آب در بدن آنها شود.
گاهی اوقات در طول رژیم های کاهش وزن حالت یبوست ایجاد می شود که خود این مسئله باعث کندی کاهش وزن میگردد . توصیه های زیر می تواند باعث رفع این حالت گردد.مصرف غذا های آزاد پر حجم وکم کالری ( کاهو ، کرفس ، خیار، هویج ، کلم بروکسل و…..) پیاده روی مصرف غذا های حاوی فیبر ( سبزیجات ، نان سبوس دار، …..) مصرف میوه های ملین مثل انجیر ، آلوچه آلو بخارایی وزرد آلو که بهتر است صبح ناشتا مصرف گردد. مصرف دو لیوان آب موقع برخواستن از خواب دوری از نارحتی های عصبی واسترس مصرف ویتامین استفاده بیشتر از جوانه ها خصوصا همراه با عسل مصرف روغن زیتون ودر آخر در صورت عدم رفع یبوست می توان از دارو های گیاهی مثل قرص سی لاکس ویا پودر پسیلینوم استفاده کرد وهرگز از داروهای مسهل شیمیایی استفاده نکنید زیرا باعث کم شدن پاسخ طبیعی دفع مدفوع می شود.
در هنگام رژیمهای کاهش وزن بعلت کاهش وزن 3/2 چربی که در قسمت شکم وجود دارد افتادگی شکم وجود دارد . این حالت با انجام یکسری از توصیه ها ( مثل داخل کشیدن شکم ویا انجام نر مشهای شکم که در جواب سوال 29 آمده تا حدودی زیادی رفع می گردد واما در افراد بالای 40 سال ،؛ اضافه وزنهای بالای 20کیلو وهمچنین در زنانی که بارداریهای متعدد داشته اند . دیواره شکم حالت افتادگی وبزرگی خود را حفظ میکند تنها راه حل برای این افراد مراجعه به مراکز متخصص زیبایی است که بالیزر در مانی وبرداشتن اضافه های پوست شکم این حالت را درمان می کنند ( روش جراحی لیپوآبدومینوپلاستی).
پوست انسان خصوصا در ناحیه صورت حالت لاستیکی دارد واین به خاطر وجود کلاژن در زیر پوست می باشد که باهر تغییری در پوست خود را با آن منطبق کرده واز چین و چروک پوست جلوگیری میکند این مسئله خصوصا در زیر سن 30 سالگی بخوبی صورت میگیرد در رژیم های کاهش وزن خصوصا در سنین بالاتر سرعت هماهنگی بین کاهش وزن وتولید کلاژن باعث ایجاد چروک میگردد و این امریست طبیعی واین حالت خصوصا در اطرافیان ایجاد حساسیت بیشتری می کند. اگر واقعا می خواهید بدانید که صورتتان دچار مشکلی شده یا نه آن را از افراد بیگانه بپرسید که قبلا شمار را ندیده اند. در هر صورت با کمی صبر وتحمل وپس از پایان رژیم غذایی ، پوست کم کم به حالت و شکل قبلی باز می گردد واطرافیان نیز کم کم بحالت ووضعیت جدید عادت میکنند.توصیه ها با اینحال برای کاهش این مسئله ورفع حساسیت توصیه های زیر را رعایت فرمائید :از همه مهمتر اینست که استرسهای ونگرانیهای بی مورد را کنار بگذارید وارداه خود را برای رژیم مصمم کنید وخواب کافی داشته باشید. از ورزشها وماساژهای صورت می توانید استفاده کنید. روغن زیتون را در برنامه غذایی خود بگنجانید. در طول روز به اندازه کافی آب ومایعات بنوشید وسبزیجات ومیوه جات تازه مصرف کنید. ازکپسولهای مولتی ویتامین مینرال خصوصا حاوی ویتامین ث استفاده کنید از ماسکهای صورت که چند نمونه از آنها را در ذیل آورده ایم می توانید استفاده کنید( بهتر است از ماسکهای طبیعی استفاده کنید): ماسک جوانه گندم با ماست یا ماست به تنهایی ماسک سفیده تخم مرغ که بعلت داشتن کلاژن تاثیر خوبی دارد ماسک هلو – موز – خیار- گوجه فرنگی (البته در صورت عدم حساسیت پوست) ماسک ماست با عسل نکته: قبل از استفاده از ماسکها به هیچ وجه از کرمها استفاده نکنید وبرای شستشوی ماسکها از روی صورت از آب نسبتا سرد استفاده شود. میتوانید از کرمهای مرطوب کننده قوی که حاوی کلاژن و ویتامین E هستند استفاده کنید زیرا پوست های خشک شکننده تر از پوست های چرب هستند وزودتر دچار چین وچروک می شوند. ودر آخر در مورد چین چروکهایی که از قبل از رژیم در صورت بوده خصوصا در افراد مسن تر میتوان پیشنهاد داد از راه هایی مثل استفاده از دستگاههای فوق مدرن لیزری استفاده کنند( البته حتما از افراد متخصص برای این کار استفاده شود).
در رژیمهای افزایش وزن حدودا 1100 کیلو کالری به کالری غذای فرد اضافه شده واین اضافه کالری در بدن فرد به صورت چربی ذخیره میگردد. هما نطور که میدانیم 3/2 از چربی بدن در قسمت شکمی ذخیره می گردد و3/1 بقیه در سایر اندامها ذخیره می شود بنابراین هیچ دکتر یا متخصصی نمی تواند این قول را به شما بدهد که فقط صورت شما چاق خواهد شد وبقیه بدن لاغر باقی خواهد ماند. اما می توان توصیه کرد که در هنگام افزایش وزن با انجام یکسری حرکات کششی به روی شکم وپهلوها ( مثلا دو بار در روز وهر بار حدود 10 دقیقه ) از تجمع بیشتر چربی در این مناطق تا حدودی جلو گیری کرد با این شرط که پس از هربار ورزش با خوردن مواد با کالری بالا جبران کاهش کالری سوخته شده را داد. همچنین از مایعات خصوصا آبمیوه ها بیشتر استفاده کنید.
یکی از عوامل تنظیم قاعدگی در زنان وجود ویتامینها در بدن است در رژیمهای کاهش وزن در چند هفته اول بعلت کمبود ویتامین هااختلال در قاعدگی امری طبیعی است که با مصرف کپسولهای مولتی ویتامین مینرال که دربرنامه کامپیوتری گنجانده شده است.به حالت اول برمیگردد وجای هیچ گونه نگرانی نیست . البته بعضی از خانمها چون درسنین حدود 45 سالگی ودوران یائسگی شروع به کاهش وزن میکنند این اختلال قاعدگی در آنها مربوط به این دوران است. که باید علاوه برمولتی ویتامین از قرصهای فر فولیک وآمپول B12 وBکمپلکس نیز البته با تجویز پزشک استفاده کند.همچنین در زنان خیلی چاق این اختلال وجود داردکه معمولا با کاهش وزن برطرف می شود.
بدن سازی جزو ورزشهای بی هوازی میباشد( خصوصا) در مدت زمان کم بنابراین پس از نجام این ورزشها اگر از مواد پر کربوهیدرات استفاده کنیم می توانیم اضافه وزن خوبی داشته باشیم از مواد غذایی که می توان توصیه کرد شامل :نان وتخم مرغ سیب زمینی وتخم مرغ یا الویه ماکارونی خوردن انواع آبمیوه ها ویا معجونها
سهمیه روزانه مقداری از مواد غذایی است که علاوه بر رژیم غذایی که برای وعده های غذایی ( صبحانه ، ناهار، شام ومیان وعده ها) در نظر گرفته شده باید حتما مصرف گردد.معمولا این سهمیه شامل شیر (یا جایگزین های آن)، روغن زیتون ومقدار سهمیه قند ( یا معادل آن خرما) است که در طول روز باید خورده شود.
کلیه مواد غذایی که در سهمیه روزانه آمده باید در طول یک روز خورد، اما باید توجه داشت که این مقدار مواد غذایی در یک نوبت خورده نشود، بلکه میتوان آنهارا در فاصله زمانی بین غذاها وهمچنین در ساعاتی از شبانه روز که فرد احساس گرسنگی یا ضعف میکند استفاده کند، یا می توان آنهارا به مواد غذایی دیگر اضافه کرد، مثلا روغن زیتون را با مخلوطی از نصف لیوان از سهمیه ماست به همراه آبلیمو به صورت سس در آورده وبا اضافه نمودن به سالاد میل نمود.
کاهش وزن ( اگر بطور اصولی صورت گیرد ) می توان هم به سلامتی جسم وهم به سلامتی روان رسید افرادیکه عنوان میکنند هنگام رژیم گرفتن دچار حالت عصبانیت شده وروی به خوردن غذا می آورند ممکن است به علت عدم رغبت به ادامه رژیم رو به این بهانه می آورند ویا اینکه کمتر از برنامه رژیم غذا مصرف کرده اند وبعلت کمبود ویتامین ها و مواد معدنی دچار این حالت شده اند برای رفع این مسئله بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:در هنگام عصبانیت بهتر است از مواد غذایی دوری کرده و به کارهای دیگر مثل ورزش ونرمش ویا حتی به مطالعه بپردازید. در این هنگام می توانید از مواد غذایی آزاد وکم کالری مثل خوردن خیار- هویج- کاهوو.. استفاده کنید. سعی کنید کاملا از رژیم تبعیت کرده ومولتی ویتامین مینرال را به موقع مصرف کنید. در رژیم خود از مواد غذایی مثل گوشت گوساله ، تخم آفتاب گردان، تن ماهی و مرغ (با احتساب کالری وبعنوان جایگزین ) استفاده کنید.این مواد غذایی بعلت داشتن تریپتوفان که در بدن تبدیل به سروتونین در مغز می گردد که این ماده شمیمایی در تسکین وآرامش اعصاب نقش مهمی دارد. ودر آخر در صورت عدم رفع این حالات عصبی با تجویز پزشک متخصص می توانید از آرام بخشهای خفیف استفاده کنید.
برای کاهش وزن حتما لازم است که مقدار کالری در یافتی ( که از طریق غذاها به بدن می رسد ) از مقدار کالری مورد نیاز روزانه ( که شامل انرزی پایه بدن بعلاوه فعالیت های روزانه می باشد) کمتر باشد. در این صورت برای تامین انرژی روزانه چربیهای بدن سوزانده شده تا این نیاز رفع گردد. در این زمینه خوردن بعضی از مواد غذایی مثل چای سبز ( با اثر بر روی دفع اکسیدان ها از بدن) ، تخم کتان ( بعلت رفع یبوست ) ویا عرق زیره ( بعلت کم کردن اشتها ) می تواند به کاهش وزن کمک کند اما این ها همراه با رژیم کاهش وزن وورزش می تواند باعث کمک به کاهش وزن شود وبتنهایی برای این منظور کافی نیستند.

فرم طرح پرسش جدید: