مو

 کم پشت شدن موها یکی از مهمترین دلایل نگرانی افراد بخصوص خانم ها در سنین بالا می باشد.این استرس گاهی موجب کاهش اعتماد به نفس و حتی در برخی موارد افسردگی خانم ها می شود.

کم پشت شدن موها می تواند دلایل متعددی داشته باشد.برخی از دلایل مهم این اتفاق را با هم مرور می کنیم:

استفاده زیاد از رنگ موهای شیمیایی  متفرقه و به خصوص دکلره و بی رنگ کردن موها باعث ضعیف شدن، شکنندگی و به مرور نازک شدن و کم پشت شدن آنها می شود.هر چند وقت یکبار به موها استراحت بدهید.

– فر کردن،صاف کردن و زیاده روی در استفاده از محصولات متعدد حالت دهنده به ویژه زمانی که مدت طولانی روی سر بمانند می توانند موجب آسیب دین موها شوند.

– کمبود ویتامین ها و مواد مورد نیاز برای رشد و سلامت موها یکی دیگر از دلایل ضعیف شدن موها محسوب می شود.رژیم غذایی کاملا مغذی داشته باشید و درصورت نیاز حتما از مولتی ویتامین ها استفاده کنید.

– تغییرات هورمونی هم گاهی موجب ریزش مو و کم پشت شدن موها می شود.

– کشیدن زیاد موها هنگام بستن و آرایش موها می تواند به موها صدمه وارد کرده و حتی به مرور باعث خالی شدن کناره شقیقه ها شود.

برای تقویت و حفظ سلامت و زیبایی موها، پیشنهاد می کنیم هفته ای یکبار از روش تقویت مو  با روغن ها چه به صورت گرم و چه به صورت معمول موها را تقویت و احیا کنید.

برای افزایش گردش خون در پوست سر، سر را به پایین خم کرده و به آرامی موها را با نوک انگشتان ماساژ دهید.اینکار موجب تقویت موها خواهد شد.

در حمام، نرم کننده را به پوست سر نزنید، کمی نرم کننده را کف دست بریزید و فقط ساقه موها را نرم کننده بزنید.

ترک نظردهی

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید