قند خون

11- سرکه سیب را امتحان کنید.

سرکه سیب طبیعی دارای مزایای بسیاری برای سلامتی شم است.

سرکه سیب استفاده سلول از قند خون را افزایش می دهد و تولید قند توسط کبد کاهش می یابد. همچنین سطح قند خون ناشتارا نیز کاهش می دهد.

مطالعات نشان می دهند که سرکه به طور قابل توجهی پاسخ بدن به قند را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث بهبود حساسیت به انسولین می شود.

برای گنجاندن سرکه سیب به رژیم غذایی خود، شما می توانید آن را به سس سالاد اضافه کنید و یا 2  قاشق چای خوری سرکه سیب را در 8  اونس آب مخلوط کنید.

با این حال، اگر شما در حال حاضر داروهای کاهش قند خون مصرف می کنید، قبل از مصرف سرکه سیب مهم است که با دکتر خود مشورت کنید.

12- عصاره دارچین را امتحان کنید
دارچین به عنوان ادویه ای با خواص درمانی بسیار شناخته شده است.

یکی از این خواص، بهبود حساسیت به انسولین با کاهش مقاومت به انسولین در سطح سلولی است .

مطالعات نشان می دهد که دارچین همچنین می تواند سطح قند خون را تا 29٪ کاهش دهد .

دارچین تجزیه کربوهیدرات در دستگاه گوارش را کند میکند،  که پس از یک وعده غذایی میزان ورود قند خون به سلول کاهش می یابد . همچنین دارچین مشابه روش انسولین، اما در یک سرعت بسیار کندتر عمل می کند. دوز موثر دارچین 1 تا 6 گرم ، و یا 0.5-2 قاشق چای خوری در روز است .

13- بربرین را امتحان کنید.

بربرین جزء مؤثر یک گیاه چینی است که برای درمان دیابت برای هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است. نشان داده شده است که بربرین به کاهش قند خون و افزایش تجزیه کربوهیدرات برای تولید انرژی کمک می کند .

بربرین ممکن است مانند برخی از داروهای پایین آورنده قند خون موثر باشد، و یکی از مکمل های موثر برای افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت می باشد. با این حال، بسیاری از مکانیسم اثرات آن هنوز ناشناخته است .

علاوه بر این، برخی از اثرات جانبی مانند اسهال، یبوست، نفخ و درد شکم نیز گزارش شده است.
پروتکل دوز معمولی آن 1500  میلی گرم در روز (3 بار قبل از غذا با دوز 500  میلی گرم) در نظر گرفته شده است.

14- دانه شنبلیله بخورید.

دانه شنبلیله یک منبع بزرگ از فیبر محلول است، که می تواند به کنترل سطح قند خون کمک کند.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که شنبلیله به طور موثر می تواند سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد و همچنین باعث کاهش گلوکز ناشتا و به بهبود تحمل گلوکزکمک می کند.
هر چند که دانه شنبلیله معروف نیست، اما به راحتی می توانید آن را  به محصولات پخته شده برای کمک به درمان دیابت اضافه کنید.  شما همچنین می توانید شنبلیله را آرد کنید و یا آن را به صورت چای دم کنید.
دانه شنبلیله نیز به عنوان یکی از ایمن ترین گیاهان برای دیابت در نظر گرفته شده است . دوز توصیه شده دانه شنبلیله 2 تا 5  گرم در روز است.

15- کاهش وزن

کنترل وزن را نیزباعث ترویج سطح قند خون سالم می شود و نشان داده شده است باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود .

حتی یک کاهش 7٪ در وزن بدن می تواند خطر ابتلا به دیابت را تا 58٪ کاهش دهد و به نظر می رسد حتی بهتر از دستگاه های پزشکی کار می کند.

ترک نظردهی

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید