رژیم لاغری | رژیم چاقی | رژیم غذایی
نسخه انگلیسی
نسخه فارسی
رژیم آنلاین

قهوه

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، یافته های حاصل شده از دو گروه متفاوت مطالعه شده، شامل یک گروه سوئدی که با جمعیت 1629 دارای بیماری ام اس ، 2807 نفر بدون این بیماری،‌گروه دیگر آمریکایی بودند که 584 نفر مبتلا به بیماری MS و 581 نفر مبتلا به MS نبودند.

در جمعیت‌های آمریکایی،‌ افرادی که به طور منظم، حداقل چهار فنجان قهوه در روز مصرف می‌کردند، کمتر به بیماری MS مبتلا می‌شدند نسبت به افرادی که این مقدار قهوه استفاده نمی‌کردند. در گروه سوئدی که روزانه شش فنجان یا بیشتر قهوه مصرف می‌کردند، یک سوم کمتر به بیماری MS مبتلا می‌شوند. اندازه فنجان‌ها استفاده شده برای سوئدی‌ها کمتر از ابعاد فنجان‌های آمریکایی‌ها می‌باشد.

پژوهشگران دریافتند دریافت مقدار زیادی قهوه در مدت بین 5 تا 10 سال، تأثیرات محافظتی علیه بیماری MS دارد.

پروفسور دانشگاه هاپکینز Mowry می گوید: این بدین معنا نیست که نوشیدن و مصرف قهوه را پیشنهاد کنیم،‌ ما می‌توانیم به عنوان مثال عوامل دیگر درباره مصرف‌کنندگان قهوه مانند رژیم غذایی و سبک زندگی را بررسی کنیم، این عوامل جزئیات اصلی درباره کاهش خطر ابتلا به MS می‌باشد.

مصرف بالای قهوه با کاهش خطر ابتلا به بیماری دیگری که باعث نابودی سلول‌های مغزی می‌شود مانند پارکینسون و آلزایمر ارتباط دارد.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رژیم آنلاین

رژیم آنلاین

24.8 kg/m2

نرمال

محاسبه شاخص توده بدنی

0
0

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب سایت چیست؟