قرص های زنانه

خانم هایی که قرص ضد بارداری مصرف می کنند بهتر است بدانند با این کار خطر سکته مغزی را به جان می خرند و خود را در معرض این پیامدها و عوارض خطرناک این قرص ها قرار می دهند پیشنهاد می کنیم از مصرف این قرص ها پرهیز کنید!

گزارش خبرگزاری یونایتدپرس به نقل از نتایج تازه ترین تحقیقات حاکی است که خطر بروز سکته مغزی بر اثر مصرف قرص های ضدبارداری در زنانی که احتمال بروز سکته مغزی در آنها بیش از حد نرمال برآورد می شود، بسیار زیاد است، اما این خطر به طور کلی تمامی زنان مصرف کننده این نوع قرص ها را تهدید می کند.
تازه ترین بررسی صورت گرفته در این زمینه که نتیجه آن در مجله MedLink Neurology منتشر شده است، در واقع به روز رسانی مطالعه ای است که در سال 2003 توسط محققان دانشگاه لویولا انجام شد.
به گفته دکتر خوزه بیلر محقق سیستم سلامت دانشگاه لویولا، پزشکان باید هنگام تجویز داروهای خوراکی ضد بارداری، خطرات و فواید مصرف این داروها را بسنجند.
وی افزود: به طور خاص اگر زنی سایر عوامل خطرساز برای سکته مغزی را دارد، نباید از قرص های ضد بارداری استفاده کند.
این تحقیق نشان می دهد که مصرف سیگار، فشار خون بالا و سابقه سردردهای میگرنی از عواملی هستند که تاثیر مضاعفی در افزایش خطر بروز سکته مغزی در زنان مصرف کننده قرص های ضدبارداری دارند.
براساس این گزارش، به طور کلی در هر یکصد هزار زن در سن بارداری، 4.4 مورد سکته مغزی ایسکمیک رخ می دهد.
محققان در تجزیه و تحلیل جدید خود متوجه شدند که اساسا قرص های ضد بارداری خطر سکته مغزی را 1.9 برابر افزایش می دهد که این امر متوسط بروز سکته مغزی را به 8.5 مورد در هر 100 هزار زن و یا یک سکته اضافی در هر 25 هزار زنی که داروهای ضدبارداری خوراکی مصرف می کنند، افزایش می دهد.
به نظر می رسد داروهای خوراکی ضدبارداری در وقوع سکته مغزی هموراژیک که بر اثر خونریزی در مغز بروز می کند، نقشی ندارند اما در سکته های مغزی ایسکمیک دخیل هستند.
سکته های ایسکمیک که 85 درصد تمامی موارد سکته را در بر دارد، ناشی از تشکیل لخته های خونی است.

ترک نظردهی

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید