عسل

چیزی که هرگز از عسل انتظار نمی‌رفت استفاده از آن برای کاهش وزن است. عسل با داشتن مواد غذایی کافی در طول رژیم باعث می‌شود چربی زیادی در بدن بسوزد و بدن به سرعت لاغر شده و در واقع به مهار اشتها و در نتیجه کاهش وزن منجر شود.

اگرچه عسل طعم شیرین دارد و از مقدار فراوانی قند تشکیل شده، اما نقش مهمی در رژیم غذایی ایفا می‌ کند چرا که فوائد بسیاری دارد.
 
رژیم‌های ساده با عسل را می‌توان بدون تلاش زیاد برای سوزاندن چربی به کار برد و با استفاده از عسل همراه با نوشیدن مقدار زیادی آب و اجتناب از غذاهای چرب می‌توان نتیجه‌ بهتری گرفت زیرا عسل کالری رژیم را کاهش می‌دهد، هر چند یک قاشق عسل حاوی ۹۰ کالری است، برای حفظ وزن مصرف یک یا دو قاشق غذاخوری عسل در روز مفید است.

فردی که درصدد برخورداری از یک برنامه تغذیه‌ای برای کاهش وزن است باید از خوردن عسل به تنهایی پرهیز کند زیرا خوردن عسل به تنهایی می‌تواند به افزایش وزن بینجامد. مصرف یک قاشق غذا‌خوری عسل با آب داغ قبل از صبحانه با معده خالی کمک می‌کند چربی‌های بدن بسوزد و وزن بدن کاهش یابد. همچنین نوشیدن عسل با آب لیمو و آب گرم هر روز صبح با معده خالی از نظر انرژی برای انجام فعالیت‌ها و کاهش وزن مفید است.

مصرف عسل و دارچین نیز به شیوه‌ای موثر به کاهش وزن کمک می‌کند. یک فنجان آب جوش با یک قاشق چای‌خوری دارچین و عسل ۴۰ دقیقه قبل از صبحانه و قبل از خواب برای بدن بسیار مفید است زیرا عسل و دارچین تعامل خوبی با هم دارند و به بهبود هضم غذا کمک می‌کنند و در نتیجه مانع از ذخیره چربی زیاد می‌شوند.

 تحقیق نشان داده است که خوردن یک فنجان دارچین جوشانده با عسل در صبح به کاهش حس گرسنگی در طول روز و سوزاندن کالری بیشتر منجر شده و این یعنی یک راه طبیعی برای کاهش وزن. عسل غذای کنترل‌کننده حس گرسنگی است.

اگر می‌خواهید عسل را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید می‌توانید چند قطره از آن را در ماست کم چرب حل کنید و آن را با صبحانه میل کنید و یا چند قطره از آن را به یک لیوان شیر کم چرب اضافه کنید.

ترک نظردهی

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید