رژیم لاغری | رژیم چاقی | رژیم غذایی
نسخه انگلیسی
نسخه فارسی
رژیم آنلاین

برنج

مصرف برنج مشکل بی خوابی را برطرف می کند. هرچه مصرف برنج بیشتر شود، کیفیت خواب نیز افزایش می یابد.

پس از آزمایشهای متعدد این نتیجه به دست آمده است که نقص عمده غذایی آسیایی های برنج خوار، کسر ویتامینهای (ب) موجود در سبوس برنج است.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهند مواد غذایی نشاسته دار و برنج نقش زیادی در داشتن خواب با کیفیت در طول شبانه روز دارند.

بررسی ها نشان می دهند، برنج ماده غذایی بسیار مفیدی است که مصرف درست آن برای سلامتی انسان لازم استو در صورت داشتن تعادل در مصرف آن در رژیم غذایی می توان از بروز چاقی نیز پیشگیری کرد زیرا برنج به دلیل نشاسته دار بودن باعث احساس سیری می شود و از اشتهای کاذب جلوگیری می کند.

مطالعات اخیر محققان نشان می دهند افرادی که شب ساعت های طولانی بیدارند و نمی توانند به درستی بخوابند نباید از مصرف مقداری برنج در شب غافل شوند. برنج برای سالمندان می تواند از بسیاری از بیماری ها که به دلیل کمبود خواب ایجاد می شود پیشگیری کند.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مصرف مقادیر زیاد شیرینی، غذاهای دیرهضم، مواد غذایی حاوی کافئین مانند قهوه، چای و نوشابه های گازدار، باعث تولید بیش از حد آدرنالین و تشدید بی خوابی افراد می گردد اما با مصرف کمی مواد نشاسته ای و داشتن رژیم غذایی صحیح می توان از بروز مشکلات گوارشی پیشگیری کرد و کیفیت خواب خود را افزایش دهید.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رژیم آنلاین

رژیم آنلاین

24.8 kg/m2

نرمال

محاسبه شاخص توده بدنی

0
0

نظرسنجی

نظر شما در مورد مطالب سایت چیست؟